Достапни линкови

logo-print

Наумовски запознаен со досегашните активности за името


Васко Наумовски

Васко Наумовски

Претседателот Ѓорге Иванов денеска оствари средба со Зоран Јолевски и Васко Наумовски, досегашниот и идниот пратеник на Македонија во разговорите за името со Грција кои се водат под покровителство на ОН. Според соопштението, на средбата Наумовски бил запознаен со досегашните активности во рамки на процесот. Иванов му посакал успешно вршење на должноста, а на Јолевски му се заблагодари за досегашниот ангажман.

XS
SM
MD
LG