Достапни линкови

logo-print

Путин го легализираше коцкањето во Крим


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша закон со кој се дозволува да бидат формирани зони за коцкање во Крим, кој од март е под анексија на Русија. Според соопштението, и во други четири руски зони ќе биде дозволено коцкањето. Во новиот закон е наведено дека властите во Крим ќе одлучат каде ќе бидат лоцирани зоните за коцкање.

XS
SM
MD
LG