Достапни линкови

logo-print

Европската агенција препорача да не се лета за Тел Авив


Европската агенција за безбедност на воздушниот сообраќај соопшти дека силно им препорачува на авиокомпаниите да ги избегнуваат летовите за Тел Авив. Претходно американската Федерална авиоуправа соопшти дека на американските превозници им било забрането во наредните 24 часа да летаат за Тел Авив поради оружените судири во Израел. Ракета истрелана од Газа вчера падна во близина на главниот израелски аеродром при што било рането едно лице. Луфтханза, Ер Франс и Алиталија соопштија дека, од безбедносни причини, ги откажуваат сите летови за Тел Авив.

XS
SM
MD
LG