Достапни линкови

logo-print

Британија ќе ги анализира црните кутии од малезискиот авион


Британскиот премиер Дејвид Камерон

Британскиот премиер Дејвид Камерон

Британскиот премиер Дејвид Камерон изјави дека по барање на холандските власти земјата ќе ги испитува црните кутии од соборениот малезиски авион во источна Украина. Белгиското министерство за одбрана соопшти дека нивен воен авион е на пат до Киев од каде треба да ги собере кутиите. Проруските сепаратисти претходно им ди предадоа кутиите на малезиски експерти.

XS
SM
MD
LG