Достапни линкови

logo-print

Нови жртви во нападите врз Појасот Газа


Израелски воздушен напад врз Појасот Газа

Израелски воздушен напад врз Појасот Газа

Палестинските власти соопштија дека во серија на израелски воздушни напади денеска загинале најмалку 11 лица во Појасот Газа, меѓу кои и една бремена жена. Бројката на жртви порасна на 600 откако израелската војска ја започна офанзивата со цел да ги запре ракетните напади на Хамас од Појасот Газа на нивна територија. Според палестинските власти, најголем дел од жртвите се цивили.

XS
SM
MD
LG