Достапни линкови

logo-print

Протести пред руската амбасада во Малезија


Телата на жртвите од падот на малезијскиот авион во источна Украина.

Телата на жртвите од падот на малезијскиот авион во источна Украина.

Стотици Малезијци денеска протестираа пред руската амбасада во Куала Лумпур барајќи правда за жртвите од падот на мелзијскиот авион во источна Украина во минатата недела. Демонстрантите бараат одговорните за соборувањето на авионот со 298 патници и членови на екипажот да бидат уапсени и изведени пред суд. Западните земји ги обвинија проруските сепаратисти за соборување на авионот.

XS
SM
MD
LG