Достапни линкови

logo-print

Русија шокирана од забрана за влез на уметници во Летонија


Руското министерство за надворешни работи го повикало амбасадорот на Летонија во Москва, Астра Курме, откако на тројца руски уметници им беше забранет влезот во земјата. Според соопштението, министерството ја изразило шокираноста од одлуката на Летонија на кои им било оневозможено да настапат во земјата. Министерството за надворешни работи на Летонија претходно соопшти дека на уметниците им било забрането да влезат во земјата поради нивните проруски ставови за кризата во Украина.

XS
SM
MD
LG