Достапни линкови

logo-print

Во Австралија се одржа комеморација за жртвите од Малезискиот авион


.

.

Во Австралија се одржа комеморација во чест на загинатите од Малезискиот авион кој се урна во источна Украина. Дваесет и осум од 298 патници во авионот беа Австралијанци, додека уште осум биле постојани жители на државата. Премиерот Тони Абот, кој присуствуваше на Католичката миса во Сиднеј, зборуваше за болката на нацијата поради трагедијата. Во Мелбурн, посебна маса се одржа за експертите за ХИВ / СИДА и активисти кои се качиле на летот на Малезија ерлајнс за да присуствуваат на меѓународната конференција за СИДА.

XS
SM
MD
LG