Достапни линкови

logo-print

Најмалку 22 убиени во бомбашки напади во Багдад


11, 2014.

11, 2014.

Во серија напади со автомобили-бомби во три шиитски квартови на Багдад загинале најмалку 15 луѓе, а претходно во самоубиствен бомбашки напад во друг дел на главниот град загинале најмалку седум лица. Цел на самоубиствениот напад во јужниот дел на Багад бил полициски контролен пункт. Тоа било проследено со три бомбашки напади кои се случиле во рок од 10 минути едно по други во југозападниот регион. Најмалку 42 луѓе биле повредени во нападите.

XS
SM
MD
LG