Достапни линкови

logo-print

Сепаратистите овозможија пристап до местото на несреќата


Вооружените сепаратисти во источна Украина им дозволија на меѓународните инспектори да го посетат местото на кое се урна Малезискиот авионот со 298 патници. Бунтовничкиот командир им кажа на претставниците од Организацијата за безбедност и соработка во Европа дека сепаратистите не ги допреле доказите и оти не е најдена црната кутија на авионот. Сепаратисти вчера им го ограничија пристапот на инспекторите до остатоците од авионот. Владата на Украина денеска ги обвини сепаратисти дека се обидуваат да ги уништат доказите за авионската несреќа со помош на Русија. Инспектори на Интерпол и Европол денеска треба да пристигнат во Украина за да помогнат во идентификацијата на жртвите во несреќата.

XS
SM
MD
LG