Достапни линкови

logo-print

Грузија ја ратификуваше спогодбата со ЕУ


Грузискиот парламент денеска едногласно ја ратификуваше Спогодбата за асоцијација со Европската унија која беше потпишана на 27 јуни во Брисел. Покрај Грзија спогодбата ја потпишаа и Украина и Молдавија. На седницата присуствуваше и еврокомесарот за проширување Штефан Филе како и министрите за надворешни работи на Летонија и на Бугарија.

XS
SM
MD
LG