Достапни линкови

logo-print

Сепаратистите ветија пристап до местото на несреќата


Луѓе тргаат по телата на патниците од малезискиот патнички авион.

Луѓе тргаат по телата на патниците од малезискиот патнички авион.

Проруските сепаратисти соопштија дека ќе им дозволат на меѓународните истражители слободен пристап на местото каде се урна малезискиот патнички авион. Сите 298 патници и членови на екипажот загинаа во несреќата, која се случи во Доњецк, каде сепаратистите се борат со украинските сили. Двете страни се обвинуваат меѓусебно за соборување на авионот. Сепаратистите претходно соопштија дека двете црни кутии од авионот биле пронајдени, но подоцна негираа.

XS
SM
MD
LG