Достапни линкови

logo-print

Нетанјаху ја проширува воената операција во Појасот Газа


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и нареди на израелската војска да се подготви за проширување на копнената операција против милитантите во Појасот Газа. Според него, воздушните напади не се доволни за уништување на тунелите кои Хамас ги користи за да спроведува прекугранични напади во јужен Израел. Палестинскиот претседател Махмуд Абас треба денеска да ја посети Турција со цел да помогне во преговорите за прекин на огнот. Палестинските милитанти одбија да го прифатат предлогот за примирје.

XS
SM
MD
LG