Достапни линкови

logo-print

Грузискиот парламент за Спогодбата со ЕУ


Грузискиот парламент денеска треба да ја ратификува Спогодбата за асоцијација со Европската унија која беше потпишана на 27 јуни во Брисел. На седницата се очекува да присуствуваат еврокомесарот за проширување Штефан Филе како и министрите за надворешни работи на Летонија и на Бугарија. Филе би требало да обелодени нова финансика поддршка за Грузија за спроведување на неопходните реформи во судството.

XS
SM
MD
LG