Достапни линкови

logo-print

Ерменија во октомври во Евроазиската унија


Ерменскиот премиер Овик Абрамијан

Ерменскиот премиер Овик Абрамијан

Ерменскиот премиер Овик Абрамијан изјави дека до крајот на октомври неговата земја ќе го потпише договорот за придружување во Евроазиската економска унија на која инистира Русија. Оваа Унија која треба да стартува во почетокот на идната година е етаблирана врз основа на Царинската унија меѓу Русија, Белорусија и Казахстан формирана кон крајот на мај.

XS
SM
MD
LG