Достапни линкови

logo-print

Убиени осум припадници на пакистанските сили за безбедност


Осуммина припадници на пакистанските сили за безбедност загинале денеска во напад на непознати вооружени сили врз контролен пункт во областа Кајбер во Пакистан. До престрелката дошло во градот Џамруд при што биле убиени и четворица напаѓачи. Досега никој не ја презеде одговорноста за нападот што се случи во време кога пакистанската војска спроведува голема офанзива против локалните екстремисти во Северен Вазиристан, на границата со Авганистан.

XS
SM
MD
LG