Достапни линкови

logo-print

Русија срушила украински авион


Украинските власти соопштија дека руски воен авион соборил украински авион на нивна територија. Портпаролот на министерството за одбрана, Андриј Лисенко изјави дека пилотот успеал да се спаси и безбедно да се евакуира пред падот на авионот. Русија досега не ги коментираше наводите.

XS
SM
MD
LG