Достапни линкови

logo-print

Шестчасовно хуманитарно примирје во Појасот Газа


Израел соопшти дека ќе го набљудува шестчасовното хуманитарно примирје во Појасот Газа по деветдневните размени на ракетен оган со милитантите во кои беа убиени повеќе од 200 Палестинци и еден Израелец. Израелската војска соопшти дека примирјето ќе трае денеска од 9 до 15 часот по средноевропско време. Примирјето е по барање на ОН.

XS
SM
MD
LG