Достапни линкови

logo-print

Четири деца загинале во нападите врз Појасот Газа


Палестинските власти соопштија дека во израелските напади загинале четири деца на една плажа во близина на Појасот Газа. Последната вест за жртвите доаѓа додека израелската војска продолжи со нападите врз Газа, чија цел биле домовите на најмалку четворица лидери на Хамас. Во меѓувреме милитантите на Хамас истрелаа десетици ракети врз Израел.

XS
SM
MD
LG