Достапни линкови

logo-print

Израел со нови напади врз Појасот Газа


Израелската војска продолжи со нападите врз Појасот Газа, чија цел биле домовите на најмалку четворица лидери на Хамас. Израелските воени авиони бомбардирале околу 30 реони во Газа, при кои загинале тројца Палестинци, меѓу кои и едно дете. Нападите доаѓаат откако Израел предупреди околу 100 илјади Палестинци да ги напуштат нивните домови во Појасот Газа.

XS
SM
MD
LG