Достапни линкови

logo-print

Двајца уапсени за несреќата во Русија


Спасувачки тим на местото на несреќата во метрото во Москва

Спасувачки тим на местото на несреќата во метрото во Москва

Двајца вработени во московската железница се уапсени по несреќата во метрото при која загинаа 22 лица, а над стотина беа повредени. Рускиот истражувачки комитет соопшти дека Валери Башкатов и Јури Гордов се обвинети за нарушување на безбедносните правила. Портпаролот на комитетот, Владимир Маркин изјави дека истражителите веруваат оти несреќата можеби била предизвикана од неисправна работа на механизмот за пренасочување на шините.

XS
SM
MD
LG