Достапни линкови

logo-print

Хамонд нов секретар за надворешни работи на Британија


Филип Хамонд

Филип Хамонд

Британскиот премиер Дејвид Камерон го именуваше Филип Хамонд за нов секретар за надворешни работи. Хамонд ја извршуваше функцијата секретар за одбрана и е познат по неговите евроскептични ставови. Тој на позицијата ќе го замени Вилјам Хејг, кој најави дека се повлекува по четири години служба. Мајкл Фелон ќе дојде на местото на Хамонд.

XS
SM
MD
LG