Достапни линкови

logo-print

Украински авион соборен од руска ракета


Украинското министерство за одбрана соопшти дека еден транспортен авион на војската бил урнат од ракета, која најверојатно била истрелана од руска територија. Според министерството, авионот летал на висина од 6500 метри, што е превисоко за оружјата кои ги користат проруските сепаратисти во борбите со украинските сили. Се уште не се знае бројката на жртви.

XS
SM
MD
LG