Достапни линкови

logo-print

Успешна операција за спасување на Коста Конкордија


Коста Конкордија

Коста Конкордија

Потонатиот брод Коста Конкордија е успешно кренат од подводната платформа. 32 лица загинаа кога бродот два пати поголем од Титаник се преврте покрај италијанскиот брег во 2012 година, бидејќи пловеше преблиску до брегот. Во една од најголемите спасувачки операции во историјата работниците испумпувале воздух во резервоарите прикачени на бродот. Операцијата ќе трае неколку денови по што бродот ќе биде испратен во Џенова.

XS
SM
MD
LG