Достапни линкови

logo-print

Москва му се закани на Киев откако еден човек беше убиен на руска територија


Москва му се закани на Киев со последици откако еден човек во Русија беше убиен од бомба фрлена наводно од Украина. Според портпаролот на Кремљ претседателот Владимир Путин изразил длабока загриженост за инцидентот. Киев пак ги отфрли обвинувањата дека нивни сили ја фрлиле бомбата преку границата нарекувајќи ги целосно бесмислени. Украинските власти посочија дека за инцидентот би можело да бидат одговорни проруските сепаратисти во обид да испровоцираат интервенција на Москва на нивна страна. Бунтовниците ги негираа ваквите наводи.

XS
SM
MD
LG