Достапни линкови

logo-print

Земјотрес во Битола


Битолчани, особено жителите од повисоките станбени објекти попладнево во почувствувале земјотрес, проследен со силен звук.
Според првичните информации, епицентарот на земјотресот со јачина од 4,1 степени по рихтер е во Лерин, на 27 километри јужно од Битола и е регистриран во 13 часот 18 минути и 9 секунди. Не се регистрирани проблеми предизвикани од земјотресот.

XS
SM
MD
LG