Достапни линкови

logo-print

Украина доби протестна нота од руското министерство


Руското министерство за надворешни работи соопшти дека денешниот инцидент во кој прекугранична бомба фрлена од Украина, погодила две куќи во Русија,при што наводно, загинал еден Русин, а две жени биле повредени, може да има неповратни последици. Во соопштението, министерството наведува дека дека до Украина е поднесена протестна нота која го опишува инцидентот како "агресивен чин од украинската страна против суверената руска територија и граѓаните на Руската Федерација".

XS
SM
MD
LG