Достапни линкови

logo-print

Суарез ќе потпише за Барселона


Луис Суарез

Луис Суарез

Барселона постигна договор со Ливерпул за трансферот на уругвајскиот репрезентативец Луис Суарез. Двете екипи го потврдија договорот. Суарез, кој се смета за еден од најдобрите напаѓачи ќе отпатува за Барселона во наредната недела да го потпише петгодишниот договор. Се уште не е позната сумата која ја одвоила Барселона за трансферот. Британските медиуми шпекулираат дека се работи за 120 милиони долари, со што Суарез би бил третиот најплатен играч во историјата на фудбалот.

XS
SM
MD
LG