Достапни линкови

logo-print

Јолевски ги продолжи средбите со американски конгресмени


Министерот за одбрана на Република Македонија, Зоран Јолевски вчера во Вашингтон имаше разговори конгресмените Бил Паскрел, Франк Вулф, Елиот Енгел, Тед По во насока на проширување на поддршката на САД кон Македонија.

На средбите конгресмените искажаа искрена поддршка на Република Македонија во остварување на евроатлантската интеграција и се заблагодарија за македонскиот придонесот во воспоставување на мирот, безбедноста и демократските вредности во Авганистан се наведува во соопштението на Министерството за одбрана.

XS
SM
MD
LG