Достапни линкови

logo-print

Русија се противи на проширувањето на санкциите


Руското министерство за надворешни работи соопшти дека проширувањето на санкциите на ЕУ поради украинската криза ќе биде непријателски потег, кој ќе се одрази врз билатералните односи помеѓу Москва и Брисел. Европските дипломати денеска соопштија дека ќе бидат додадени 11 имиња на листата на луѓе кои ќе им биде замрзнат имотот и ќе им биде забрането движење во ЕУ. Новите санкции се однесуваат на сепаратистичките лидери во источна Украина.

XS
SM
MD
LG