Достапни линкови

СДСМ-Насилството не е решение за проблемите


Лидерот на СДСМ, Зоран Заев

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев по повод протестите по пресудата за случајот Монструм изјави денеска дека насилството не е решение за ниту еден проблем. Според него, тоа дополнително ја одалечува Македонија од европските и светските вредности и заедничките цели за евроатлантски перспективи. Секаој има обврска, како што наведе тој, да дејствува во насока на смирување на ситуацијата и оти не треба да потпаѓа на провокации.

XS
SM
MD
LG