Достапни линкови

logo-print

Груевски со апел за мирни протести за Монструм


Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски денеска уште еднаш апелираше на мирни протести против пресудата за случајот Монструм. Според него, се она што ќе произлезе како акт на насилство нема да биде толерирано од страна на институциите. Тој порача дека протестите се демократска придобвика кои понекогаш придоеле за развој на некои процеси во општеството. Но, како што изјави тој, насилството е неприфатливо и институциите тоа нема да го дозволат.

XS
SM
MD
LG