Достапни линкови

logo-print

Кривични пријави за 10 лица по протестите во Тетово


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска информираше денеска дека десет лица кои учествуваа на насилните протести во Тетово заработиле кривични пријави. Според неа, МВР ги презело сите мерки за идентификација на лицата кои се однесувале агресивно и нападнале полициски службенци. Јанкулоска изјави и дека полицијата интензивно ги следи состојбите и нема да дозволат група насилници да предизвикува насилство и да го нарушува законот.

XS
SM
MD
LG