Достапни линкови

logo-print

Убиени тројца украински војници


Тројца украински војници загинале, а 27 биле ранети во судирите со проруските сепаратисти во изминативе 24 часа, соопшти денеска прес службата на украинските сили кои ја спроведуваат операцијата. Украинската војска која деновиве ја презеде контролата врз неколку градови на истокот на земјата, вклучувајќи го и Словјанск, се обидува да ги опколи главните упоришта на бунтовниците, односно Доњецк и Луганск.

XS
SM
MD
LG