Достапни линкови

logo-print

Сноуден бара продолжување на престојот во Русија


Едвард Сноуден

Едвард Сноуден

Адвокатот на поранешниот американски разузнавач Едвард Сноуден соопшти дека неговиот клиент официјално побарал од руските власти да му го продолжат престојот во земјата. Дозволата за привремениот престој на Сноуден му истекува на 31 јули. Но, неговиот адвокат Анатоли Кучерена одби да коментира врз која основа Сноуден побарал продолжување на престојот.

XS
SM
MD
LG