Достапни линкови

logo-print

Во поплавите во Србија загинале 57 лица


Во катастрофалните поплави во мај, кои ја погодија Србија загинале 57 лица, од кои 23 се удавиле. За време на поплавите биле евакуирани 31.879 граѓани. Тоа денеска беше соопштено на Парламентарната комисијата за одбрана и внатрешни работи, која го разгледува извештајот на српската Влада за поплавите и мерките за спасување.

XS
SM
MD
LG