Достапни линкови

logo-print

Протести во Куманово против пресудата за Монструм


Протестите во Скопје против пресудата во случајот Монструм

Протестите во Скопје против пресудата во случајот Монструм

Неколку стотици претежно млади лица мирно протестираа во Куманово против судската одлука за случајот Монструм. Учесниците носеа албански знамиња и извикуваа ,„Стоп за монтираните процеси“, „УЧК“, „Голема Албанија“, и „Илирида“. Тие побараа поддршка од меѓународниот фактор за пресудата и истакнаа дека се солидаризираат со обвинетите и останатите учесници во протестите против случајот.

XS
SM
MD
LG