Достапни линкови

logo-print

Јанкулоска со осуда за палењето на македонското знаме


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска најостро го осуди чинот на палењето на македонското знаме на протестите што вчера се одржаа во Приштина. Таа изрази очекување дека властите ќе ги преземат соодветните мерки за расчистување на случајот, при што сторителите ќе бидат соодветно санкционирани.

Во однос на најавените протести кон крајот на неделата, Јанкулоска ги повика лицата кои ќе учествуваат и што имаат намера да се приклучат на протестите, тоа да го прават мирно.

XS
SM
MD
LG