Достапни линкови

logo-print

Најмалку 35 жртви во офанзивата на Израел врз Појасот Газа


Израелските воздушни напади врз Појасот Газа

Израелските воздушни напади врз Појасот Газа

Палестинските власти соопштија дека во израелските воздушни напади загинале најмалку 35 лица во последните 24 часа. Израел започна офанзива врз Појасот Газа како одговор на ракетните напади од палестинските милитанти. Израелските власти соопштија дека воените авиони спровеле напади врз 430 цели откако започна офанзивата.

XS
SM
MD
LG