Достапни линкови

logo-print

Убиени 13 милитанти во Пакистан


Пакистанската војска соопшти дека најмалку 13 милитанти загинале во воздушните напади врз покраината Северен Вазиристан, која се наоѓа во близина на границата со Авганистан. Во меѓувреме бројката на цивили која беше дислоцирана поради офанзивата против милитантите изнесува речиси милион. Според соопшетнието на војската, целта на воздушните напади биле седум клучни засолништа на милитантите во покраината.

XS
SM
MD
LG