Достапни линкови

logo-print

Силен тајфун го погоди јапонскиот остров Окинава


Тајфун го погоди јапонскиот остров Окинава, при што бил парализиран транспортот, а американската војка која има база таму била принудена да ги откаже сите активности. Властите соопштија дека 10 луѓе биле повредени. Јапонската метеролошка агенција соопшти дека тајфунот Неогури се движел со брзина од 194 километри на час со налети од по 240 километри на час, што го прави еден од најмоќните тајфуни кои ја погодија земјата за време на летните месеци.

XS
SM
MD
LG