Достапни линкови

logo-print

Хамас најави одмазда за убиените членови


Хамас најави одмазда за смрта на седум негови членови убиени при денешните израелски воздушни напади. Исламската милитантна група, која владее во Газа соопшти дека „непријателот ќе плати огромна цена." До тензиите дојде по убиството на тројца израелски тинејџери а потоа и едно палестинско момче.

XS
SM
MD
LG