Достапни линкови

logo-print

Предупредување на американската амбасада во Алжир


Американската амбасада во Алжир денеска издаде предупредување за опасност од можен напад врз американски интереси во таа земја. Во соопштението, амбасадата им порачува на своите вработени и државјани да избегнуваат хотели во сопственост на американски компании. Слично предупредување е издадено и во Уганда, каде што американската амбасада во Кампала наведува можност од напад врз меѓународниот аеродром во тој град. Зголемена е и контролата на директните летови за Соединетите држави.

XS
SM
MD
LG