Достапни линкови

logo-print

ИДИЛ ослободи 32 турски возачи


Припадници на Исламската држава на Ирак и Левант

Припадници на Исламската држава на Ирак и Левант

Исламската држава на Ирак и Левант ослободила 32 турски возачи на камиони кои беа киднапирани минатиот месец за време на офназивата на милитантите во Мосул, северен Ирак. Турското министерство за надворешни работи потврди дека тие биле ослободени. Турските државјани биле предадени на властите во курдскиот автономен регион во Ирак.

XS
SM
MD
LG