Достапни линкови

logo-print

Серија бомбашки напади во Египет


Неколку бомби експлодирале во Каиро и покрај зголемените безбедносни мерки поради одбележувањето на годишнината од соборувањето на поранешниот египетски претседател Мохамед Морси. Безбедносните сили соопштија дека најмалку две лица загинале во нападите. Војската поставила контролни пунктови на патиштата за пристап во Каиро и пред позначајните државни институции.

XS
SM
MD
LG