Достапни линкови

logo-print

Продолжува офанзивата против сепаратистите во Украина


Проруски бунтовници во близина на градот Луханск.

Проруски бунтовници во близина на градот Луханск.

Украинските власти ја продолжуваат офанзивата против проруските сепаратисти во источниот дел на земјата, по завршувањето на десетдневниот прекин на огнот. Министрите за надворешни работи на Украина, Русија, Германија и Франција на вчерашната средба во Берлин се согласија да работат на ново примирје, а преговорите би требало да почнат најдоцна на 5 јули.

XS
SM
MD
LG