Достапни линкови

logo-print

Уништувањето на сириското хемиско оружје во финална фаза


Американскиот поморски брод кој ќе го неутрализира хемиското оружје

Американскиот поморски брод кој ќе го неутрализира хемиското оружје

Данскиот брод кој го превезува смртоносниот материјал од Сирија пристигнал на пристаништето во јужна Италија. Бродот кој пренесува тони хемиско оружје, меѓу кое и гас сарин денеска изутрина пристигнал на пристаништето Џиоиа Тауро. Хемиското оружје потоа ќе биде префрлено во американски поморски брод, кој има соодветна опрема за негово неутрализирање. Процесот ќе започне откако бродот ќе заполови на отворено море.

XS
SM
MD
LG