Достапни линкови

logo-print

Најмалку четворица загинати во бомбашки напад во Кабул


Најмалку четворица авганистански воздухопловни офицери загинаа, а петмина се ранети кога бомбаш-самоубиец утринава се разнесе во близина на автобус што превезувал воен персонал во Кабул. Нападот се случил во строго обезбедуваното централно градско подрачје на Кабул во близина на универзитетот. Политичките тензии во Авганистан се зголемени по спорниот втор круг од претседателските избори.

XS
SM
MD
LG