Достапни линкови

logo-print

ОБСЕ со намалени активности во Украина


ОБСЕ соопшти дека ги намалила операциите за мониторинг во источна Украина. Според организацијата, со нетрпение го очекуваат денот кога ќе можат да продолжат со актвностите во источна Украина за целосно спроведување на мисијата, но поради тоа што се случи во земјата потребни им се подобрувања. Потребно е, како што наведуваат од ОБСЕ, да исчезне оружјето и контролните пунктови и да има слобода на движење.

XS
SM
MD
LG