Достапни линкови

logo-print

Мухика со навреди до ФИФА за казната на Суарез


Луис Суарез

Луис Суарез

Уругвајскиот претседател Хозе Мухика го нарече раководството на ФИФА „кучкини синови“, откако организацијата му изрече казна на репрезентативецот на земјата Луис Суарез од четири месеци забрана за играње фудбал. Суарез беше казнет бидејќи го гризна играчот од италијанската репрезентација Џорџио Кјелини за време на натпреварот од Светското првенство во Бразил. Според Мухика, ФИФА можела да му изрече казна, но не во фашоистички стил.

XS
SM
MD
LG